Blogy - rok 2011

 

 

12/2011 - Kam sme cestovali v číslach

     Nezadržateľne sa nám blíži koniec roka 2011 a to je ten správny čas venovať sa trošku aj číslam. To, že pre našu cestovku to bola mimoriadne úspešná sezóna, v tejto chvíli nie je také dôležité, skôr sa skúsim v tomto článku venovať najnavštevovanejším krajinám. Vychádzam výlučne z podkladov cestovnej agentúry Áčko-travel.sk a nie zo všeobecných štatistík.

 

 

 10/2011 - moja cesta do Turecka

     Ako väčšinu mladých ľudí, aj mňa nadchla možnosť cestovať. Tentokrát som dostala príležitosť vidieť jedny z najluxusnejších hotelov Turecka a spoznať krásne miesta, ktoré táto krajina ponúka.

 

 

09/2011 - Olympská riviéra a Thassos

    Moje putovanie po Grécku som si plánoval už dávno, ale akosi vždy sa mi niečo postavilo do cesty.

Tento rok konečne prišiel čas a tak balím rodinku a po sezóne vyrážame  ( v sezóne ja ako cestovkár necestujem ).

Plán je jasný. Najprv 9 nocí na pevnine Olympská rivéra a následne odchod na 6 nocí za romantikou na ostrov Thassos.

 

 

09/2011 - autom do Grécka - alebo ako prepraviť malé deti do Grécka a neprísť pri tom o nervy.

     Po dlhej a veľmi náročnej sezóne konečne prišiel čas aj pre nás cestovkárov. Ide sa oddychovať. Tento rok som dal prednosť potulkám vlastným autom, než komfortnej leteckej dovolenke.

A tak vyrážame - smer Grécko. Keďže mám len 5 - ročné deti, riešil som aj problém, ako im spríjemniť dlhú šestnásťhodinovú cestu.

 

 

08/2011 - Bulharsko autom

     Autom do Bulharska odchádzam úplne nečakane. Priateľom ( triatlonovým pretekárom ) odmietla letecká spoločnosť zobrať bicykle a tak ja, dobdrodružná povaha som sa ponúkol, že ich zaveziem autom. Urobil som si víkend pri mori a zároveň mohol vzniknúť tento článok, ktorý pre Vás porovná dve cesty na bulharské pobrežie. Tam sme išli cez Srbsko a späť cez Rumunsko.

 

 

06/2011 - Nezabudnuteľná Malorka

    Po tom ako prišla ponuka na infocestu na Baleáre – kontrétne na  Malorku, neváhala som ani chvíľku. Veľmi som sa tešila, pretože som chcela vidieť túto krajinu. Španielsko a jeho ostrovy ma vždy fascinovali. Je to nádherná krajina plná pamiatok, histórie a hlavne ma nadchýna španielsky jazyk, ale aj ochota, priateľskosť a otvorenosť miestnych ľudí.

 

 

05/2011 - Malorka a Ibiza

     Po príchode z Bulharska som sa doma ohrial len zopár dní, trošku sa pripomenul deťom kto som a už sa balím opäť. Tento krát vďaka CK FIRO tour som dostal možnosť spoznať nádhernú časť Španielska - Baleárske ostrovy, konkrétne Malorka a Ibiza. Odlietame z Bratislavy smer Palma de Malorca. 

 

 

04/2011 - Bulharsko s Aeolusom

     Cestovať do Bulharska som sa rozhodol na poslednú chvíľu. Ponuka prišla od CK Aeolus a zlákala ma hlavne možnosť vyskúšať autobusovú dopravu do Bulharska. Ešte väčšia bola moja radosť, keď som sa v deň odchodu dozvedel, že vodiči plánujú vyskúšať cestu cez Rumunsko. Nenávidím autobusovú dopravu, ale na Rumunsko som sa tešil. Neskôr ma radosť prešla :)

 

 

03/2011 - Egypt - prvý krát

     Moja prvá pracovná cesta sa začala návštevou Egypta s CK Medina tours. Prvé pocity boli najskôr zmiešané, keďže v tom období ako som cestovala do Egypta ( marec 2011 ) v krajine prevládali nepokoje. V mediách bol Egypt prezentovaný ako ,,hrozba´´ No mňa to neodradilo a chcela som sa presvedčiť aká je situácia a čo sa deje.