• západ slnka
  západ slnka
 • Cala Mandia večer
  Cala Mandia večer
 • Viva Tropic
  Viva Tropic
 • Alcudia
  Alcudia
 • Cala Mesquida
  Cala Mesquida
 • Výroba šperkov
  Výroba šperkov
 • El Fumat
  El Fumat
 • El Fumat
  El Fumat
 • Playa Dorada
  Playa Dorada
 • Cala San Vicente
  Cala San Vicente
 • Cala San Vicente
  Cala San Vicente
 • Sangria
  Sangria

Malorka a Ibiza

05/2011 : Peťo

 

 

Malorka – prvý dojem

     Už po prílete ma zaskočilo skvelé a hlavne veľmi veľké letisko. V Palme nás víta delegát CK Firo tour a počas presunu v autobuse dostávame prvé informácie. Od začiatku mi je jasné, že tieto ostrovy ma budú nadchýnať. Ubytovali sme sa v apartmánoch Mandisur. Sú v pokojnejšej časti Malorky v stredisku Cala Mandia s nádhernými plážami. Ak sa neuspokojíte s hotelovou diskotékou, tak za zábavou treba chodiť autom do Plama de Malorky ( cca hodinka ). Gastro servis je vynikajúci. Skvelý výber jedál, vždy čisté a upratané stoly, jednoducho služby na úrovni 4 hviezd.

 

Malorka – dovolenkové strediská

     Na druhý deň vyrážame spoznať dovolenkové destinácie Malorky. Začíname v stredisku Cala Millor. Stredisko s nekonečne dlhou plážou, nádherný biely piesok a pozvoľný vstup do mora. Pokračujeme do hotela Playa Dorada do strediska Sa Coma. Tu môžete násjť dve pláže. Prvá, menej atraktívna kamienková pláž a asi 100 metrov ďalej pekná piesková zátoka. Niekoľko obchodíkov so suvenírmi spríjemní pobyt v tomto stredisku. Pokračujeme ďalej do strediska Cala Mesquida. Jedna z najkrajších pláží aké som kedy videl. Hotel Viva Cala Mesquida je síce mierne drahší, ale jeho služby a hlavne pláž, na ktorej je vybudovaný naozaj stojí za to. Ak hľadáte komfort, nádhernú pláž a hlavne pokoj a kľud, toto je to pravé miesto. Určite sa sem niekedy vrátim na dovolenku s rodinou.

Ak hľadáte rušnejšie stredisko, tak potom mestečko Alcudia a jeho nádherná, dlhá a bielym pieskom posiata pláž Vás určite nesklame. K tomu na večernú zábavu množstvo obchodíkov, reštaurácii a diskoték. Alcudia je vhodná na spojenie príjemnej dovolenky v rušnom stredisku. Po celodennej prehliadke stredísk a hotelov nám dobre padne po večeri skvelá Sangria. 

 

Malorka – okruh ostrovom

Ak Vás omrzí vylihovanie na pláži, Malorka Vám ponúka množstvo nádherných fakultatívnych výletov. Určite odporúčam okruh ostrovom, na ktorý sme sa vybrali aj my.

Skoro ráno nás už čaká autobus a vyrážame. Najprv zastávka vo firme Majorica – výroba šperkov z perál. Ach jaj, ja som si v tej najhoršej chvíli spomenul, že o dva mesiace má manželka okrúhle výročie a tak po krátkej prezentácii už vyťahujem kreditku. Dostali ma obchodníci :)

Po vybielení účtov pokračujeme ďalej k najjužnejšiemu cípu ostrova cez sedlo el Fumat, kde sa kocháme nádhernými výhľadmi na pobrežie až k stredisku Cap de Formentor. Tu sme mali tú česť nahliadnuť ako dovolenkujú vyvolení. Božský kľud a pokoj, nádherná záhrada a samozrejme všadeprítomný luxus. Oáza absolútneho pokoja. Škoda,  že musím po krátkej prehliadke odísť.

Cestou späť sme si ešte prešli prístav v Alcudii a keďže sa blíži večer vraciame sa späť na hotel. Balíme, náš pobyt na Malorke sa končí.

 

Ibiza

     Ráno sa naloďujeme a plavíme sa na ostrov Ibiza. Plavba trvá približne 4 hodiny. Loď je vybavená polohovateľnými kreslami, samozrejmosťou je reštaurácia a lehátka na terase. Plavba ubehla pomerne rýchlo a už sa točíme po kľukatých cestách Ibizy. Asi po hodinke sme v zátoke Cala San Vicente. Opäť prekrásne pláže, nádherné zátoky, jemný piesok a pozvoľný vstup do mora. Toto všetko môžeme očakávať na Ibize. Ak túžite po divokých diskotékach a bujarej večernej zábave, odporúčam strediská okolo hlavného mesta Eivissa. Cala San Vicente je maličké stredisko s troma hotelmi, no nádherná pláž, pokoj a kľud.  Za návštevu určite stojí aj vraj najkrajšia pláž ostrova Pladges de Comte, či pozorovanie famózneho západu slnka. Nechajte si jeden deň na návštevu maličkého ostrova Formentera, ktorý má len 17 km ciest. 

Ibiza má atmosféru, ktorá sa popísať v tomto článku nedá. Ibiza je dovolenkový raj, ktorý jednoducho treba zažiť.

 

Medzi Malorkou a Ibizou

     Opäť raz končí jedna pekná cesta. Na presun späť na Malorku sme tento krát využili leteckú dopravu. Pre porovnanie, plavba trvá 4 hodiny. Do prístavu môžete prísť tesne pred odchodom, neprechádzate cez žiadne bezpečnostné kontroly.

Ak letíte, tak 2 hodiny pred odletom treba byť na letisku, musíte absolvovať všetky bezpečnostné kontroly, samotný let potom trvá cca 45 min. Stojí za zmienku, či nakoniec nie je v tomto prípade zaujímavejšia lodná doprava. To nechám na zváženie každému z Vás.

V každom prípade sa na tieto ostrovy určite vrátim. Nie však pracovne, ale na dovolenku.

 

 

Odporúčané stránky : 

Dovolenkové destinácie Španielsko

Dovolenka Španielsko

Last minute Španielsko

Last minute na e-mail

Malorka a Ibiza - fotogaléria na facebooku