• Zlaté piesky
  Zlaté piesky
 • Zlaté piesky
  Zlaté piesky
 • Zlaté piesky
  Zlaté piesky
 • pláž Elenite
  pláž Elenite
 • Slnečné pobrežie
  Slnečné pobrežie
 • Slnečné pobrežie
  Slnečné pobrežie
 • Trakia Garden - Vidiecky kútik
  Trakia Garden - Vidiecky kútik
 • Nesebar
  Nesebar
 • Nesebar
  Nesebar
 • Nesebar
  Nesebar
 • Nesebar
  Nesebar
 • Nesebar
  Nesebar
 • Nesebar
  Nesebar
 • Pomorie - Sunset resort
  Pomorie - Sunset resort

Bulharsko s Aeolusom

04/2011 : Peťo

 

 

Presun do Bulharska

     Z Bratislavy odchádzame okolo 23:00. V autobuse vládne pochmúrna nálada, lebo na MS v hokeji nám práve Rusi naložili 4:3. Nevadí, už sa tešíme na derby SVK – Česko. Cez Maďarsko sme prešli bez väčších problémov a čoskoro sme už na rumunských hraniciach. A začínajú galeje. Väčšina miest nemá obchvat a tak sa motáme cez mestá, vychutnávame si zastávky na semaforoch, v zápchach, ach jaj. Hoc je km relatívne málo, cesta sa neuveriteľne naťahuje. Snažím sa spať, aby mi cesta rýchlo ubehla. Na ceste je akási nehoda a tak zopár hodín trčíme v kolóne. Aby toho nebolo málo, vodiči minuli odbočku na obchvat Bukurešti a tak máme zdarma aj prehliadku tohto krásneho mesta. Večer konečne prichádzame na Zlaté piesky. Ubytovali sme sa v hoteli Golden Beach.  Ráno vyrážame na prehliadku kapacít CK Aeolus.

 

Najrušnejšie Bulharské strediská

     Zlaté piesky na mňa pôsobia relatívne živo, krásne pieskové pláže, rušná promenáda plná obchodíkov, reštaurácií a hlavne veľmi priaznivé ceny. Kebab cca 2,- Eur, pivko 1,- Eur, kávička do 1,- Eur. Po prehliadke hotelov sa už presúvame do mestečka Elenite na okrajiSlnečného pobrežia. Hotel Zornica Sands je veľmi pekný, práve ho rekonštruujú. Medzi pozitíva určite patrí aj blízkosť aquaparku – hneď v susedstve s hotelom, ale škoda tých kamienkov na pláži premiešaných s pieskom. Inak určite odporúčam, veľmi pekný hotel.

Naša prehliadka pokračuje ďalej po stredisku Slnečné pobrežie. Je to dnes asi najvychytenejšie bulharské stredisko s veľmi dobrými hotelmi, ale aj nie dobrými, ale zasa lacnými hotelmi J V stredisku nájdete všetko ( diskotéky, bary, reštaurácie, obchodíky a hlavne stále dobré ceny ). Pláže sú pieskové s pozvoľným vstupom do mora, takže bez problémov môžete nechať v mori šantiť vaše deti.

Postupne sme si prezreli všetky kapacity CK Aeolus. Ak hľadáte hotel s dobrou polohou, tak odporúčam Sunny Beach – je v prvej línii hotelov priamo na pláži a blízko rušných uličiek plných zábavy. Najviac však na mňa zapôsobil hotel Trakia Garden pre jeho neopakovateľnú atmosféru bulharského vidieka. Dobrý pomer kvalita – cena má hotel Amfora, kde sa jednoduchšie ubytovanie na úrovni troch hviezd kompenzuje kvalitnejšou stravou vo vedľajšom hoteli Imperial so štyrmi hviezdami a blízkosť pláže.

 

historický Nesebar

    Ďalší deň sme si prezreli historické mestečko Nesebar. Ak už zablúdite do Bulharska, tak návštevu tohto mestečka určite nevynechajte.  Staré drevené domčeky, dýchajúce históriou, kostolík v centre Nesebaru, nádherné výhľady na more, či na celé Slnečné Pobrežie a samozrejme nespočetné množstvo obchodíkov so suvenírmi, dámy si prídu na svoje pri výbere kabeliek, či tričiek. Ja na infocestách málokedy nakupujem, ale tu som sa nechal uniesť. Prehliadku končíme skvelým obedom v reštaurácii na promenáde. Späť do hotela sme sa rozhodli ísť pešo po pláži. Z Nesebaru na Slnečné pobrežie je to len pár minút, závisí to od polohy Vášho hotela. My sme to zvládli za 25 minút bežným prechádzkovým tempom. Cestou nás sprevádzali nie len čajky, ale aj krásne pohľady na Slnečné pobrežie, či starý Nesebar.

 

Pomorie

    Posledný deň ešte odchádzame spoznať Pomorie a jeho krásne rezorty. Pre náročnejších odporúčam hotel Vila Pontica. Nádherná záhrada, prekrásne izby a hotel hneď pri pláži. Ideálne na kľudný odpočinok, ďalej od rušných promenád. Rovnako tak Sunset Resort*****. Nádherný hotelový komplex pozostávajúci z viacerých budov, prekrásnym wellness centrom a rovnako tak priamo na pláži. Pre menej náročných je k dispozícii aj 4-hviezdová časť Sunset Family, ktorá je za hlavnou budovou a na pláž je to o pár metrov viac.

Stredisko Pomorie je menšie než Slnečné pobrežie, zďaleka nie tak rušné, ale má priaznivejšie ceny. Pláže sú rovnako pieskové s pozvoľným vstupom do mora. Popoludní sa prechádzame po peknej pešej zóne, vychutnávame si poslednú lacnú kávičku a popoludní sa už krčíme v autobuse na ceste domov. Tentokrát cez Srbsko. Cesta je rýchlejšia a pohodlnejšia. Väčšia časť je po diaľnici. Cesta do Bulharska je podrobne popísaná v článku Bulharsko autom.

 

Odporúčané stránky : 

Dovolenkové destinácie Bulharsko

Dovolenka Bulharsko     

Last minute Bulharsko

Last minute na e-mail

Bulharsko - fotogaléria na facebooku