• Pláž pred hotelom Robinson Club Kyllini
  Pláž pred hotelom Robinson Club Kyllini
 • Výhľad z hotela Pavlina Beach
  Výhľad z hotela Pavlina Beach
 • Olympian Village
  Olympian Village
 • Apartmány Olympian Village
  Apartmány Olympian Village

Peloponéz

06/2016 - Angelika 

 

     Peloponéz, najjužnejšia časť Gréckej pevniny, polostrov s bohatou históriou či krajina preslávená výrobou vína. Možnosť navštíviť toto čarovné miesto dostávam v rámci pracovnej cesty. Po troch dňoch spoznávania ostrova Zakynthos sa naloďujeme na trajekt a presúvame sa do Peloponézskeho prístavu.

     

     Po zhruba dvojhodinovej plavbe kotvíme v prístave Kyllini, odkiaľ nás čaká ďalší, tento krát autobusový transfer. Našou prvou zastávkou je dovolenkové stredisko Araxos a hotel Kalogria Beach. Rozľahlý hotelový komplex, pozostávajúci z viacerých menších viliek či bungalovov, si ma získava najmä svojou atmosférou. Prívetivý personál, vynikajúca strava a najmä prekrásne okolie, z neho robia jeden z najobľúbenejších hotelov na Peloponéze. 

V rámci prvého dňa ešte absolvujeme i prehliadku hotelov Pavlina a Niforeika Beach, v letovisku Niforeika. Hotely postavené v miernom kopci, poskytujúce nádherný výhľad na Iónske more, sú priam ideálne na prežitie pokojnej, romantickej dovolenky. Romantický pobyt si možno spríjemniť i výletom do dedinky Niforeika či svetoznámej, historickej Olympie, vzdialenej zhruba 90 km. 

     Keďže na tomto očarujúcom polostrove zostávame iba dva dni a našim cieľom je spoznať pre vás čo najviac, aj náš nasledujúci deň je doslova nabitý prehliadkami hotelov. Testujeme služby hotela Olympian Village, prezeráme si niekoľko luxusných hotelov patriacich do siete Grecotel, nevynechávame ani kvalitný hotel Robinson Club Kyllini. 

 

     Hotelov s kvalitnými službami je teda na gréckom Peloponéze skutočne dostatok. Je len na vás či dáte prednosť slnečným plážam s tyrkysovým morom alebo sa vydáte po stopách bohatej histórie. Na výber máte z niekoľkých fakultatívnych výletov, navštíviť môžete napríklad historické Atény, bájne Delfy alebo nádhernú Olympiu. Absolvovať môžete taktiež okruh Peloponézom či výlet na Zakynthos. 

 

Odporúčané stránky:

Last minute Grécko Peloponéz