• Palma de Malorka - pred Katedrálou
  Palma de Malorka - pred Katedrálou
 • Cesta do sedla Formentor
  Cesta do sedla Formentor
 • v sedle Formentor
  v sedle Formentor
 • Na pláži Alcúdia
  Na pláži Alcúdia

Nezabudnuteľná Malorka

05/2011 - Evka 

 

 

Prílet

     Pre mňa je vždy pohľad z lietadla nádherný a neuveriteľný zážitok. Nadchýna ma to ako lietadlo pomaly klesá a každý sa tlačí ku okienku, aby videl pohľad na krajinu. Stačil mi pohľad z lietadla a už som sa zaľúbila do tejto krajiny. :) Videla som krásne mesto Palma de Mallorca, ktoré ma očarilo gotickou katedrálou. Na Malorke sme strávili len 5 dní. Prvé dva dni sme pozerali hotely, ktoré ponúka cestovná kancelária Turancar.

 

Okruh ostrovom     

     Mali sme možnosť absolvovať jeden z najlepších a najkrajších fakultatívnych výletov, ktoré ponúka ostrov Malorka. Počas výletu sme navštívili najzaujímavejšie miesta Malorky. Výlet sa organizuje kombinovanou dopravou – autobus, vláčik, loď. My sme si celý okruh užili v autobuse. Keďže je to celodenný výlet, odchádzali sme už skoro ráno. Prvú zastávku sme mali v hlavnom meste Palma de Mallorca.  Navštívili sme nádhernú stredovekú gotickú katedrálu La Seu. Ďalej sme takmer nekonečnými serpentínami pokračovali na najjužnejší cíp ostrova, nazývaný Cap de Formentor. Jeho najvyšším bodom je El Fumat. Neuveriteľný zážitok bol vystúpiť na ten najvyšší bod a kochať sa naokolo – na more, krásy prírody ... V tomto nádhernom prostredí sme mali možnosť si urobiť pár hodín voľna a prejsť sa pláži a len tak obdivovať krásy okolia a hlavne ten pokoj, kľud a úžasnú dovolenkovú atmosféru.  Z tejto čarovnej rozprávky sme sa však museli už vracať späť na hotel. Cestou sme sa ešte zastavili  v druhom najväčšom meste Mancor. Inak mesto preslávené nábytkárskym priemyslom  a výrobou umelých perál. V meste sme mali možnosť isť sa pokochať do predajne s perlami.

 

Alcúdia

     Nedalo mi nespomenúť toto stredisko. Síce sme v každom strávili len chvíľku, ale Alcudia ma zaujala najviac. Je jedno z najrušnejších stredísk na Malorke. Pre mladých ideálnym rajom diskoték, barov, reštaurácií a podnikov so živou hudbou ponúkajúcich obľúbenú sangriu. V mnohých baroch hrá živá hudba s typicky španielskou melódiou, ktorá láka k tancu nielen mladých. Alcudia je ideálnym miestom a rajom aj pre vodné športy. Milovníci plachtenia, surfovania, windsurfingu a mnohých ďalších vodných športov sa tu určite dokážu dokonale vyšantiť.

 

Malorka

     A čo k Malorke dodať? Ako ostrov ponúka mnoho krás. Na Malorke nie je dovolenka len o leňošení na pláži a opaľovaní. Ponúka veľa zaujímavých historických pamiatok, krásy prírody, tiež hory, záhrady plné zelene. Jednoducho dosť toho, aby si každý z nás mohol vybrať a užiť si bezstarostnú dovolenku s oddychom a leňošením, ale zároveň aj s poznávaním krásnej krajiny.