Thajsko

      Thajsko je krajina plná kontrastov. Stretnete tu budhistických mníchov a zároveň množstvo nočných barov, diskoték, či chrámov lásky. 

Samozrejme Thajsko to sú hlavne nádherné pláže, kvalitné služby, či masážne salóny s fantasticky uvoľňujúcou Thajskou masážou.

Hovorí sa, že v Thajsku sa sny stávajú skutočnosťou.

 

Medzi najnavštevovanejšie oblasti Thajska patrí Bangkok s množstvom kultúrnych pamiatok a z pobrežia je to určite Phuket a Pattaya a ostrovy Phi Phi, Ko Chang, či Ko Samui.

 

V hlavnej sezóne sa dá priletieť priamym letom z Viedne za 10 hodín, mimo sezóny s prestupmi môže let trvať okolo 18 hodín.    

 

 

   
  • Thajsko s cestovkou

    03/2005

         Jednu z mojich ďalších ciest do vzdialenejších krajín som si naplánoval trošku inak než tie predchádzajúce. V Číne, či v Argentíne som sa pokúšal hlavne o výstup na vysoké hory a cestoval som na vlastnú päsť s viac člennou skupinou priateľov. Teraz som sa rozhodol využiť služby cestovnej kancelárie. Viem, mnohí cestovatelia budete namietať, lebo Thajsko je lacné a krásne na vlastnú päsť, ale ja som šiel na svadobnú cestu a nechcel som sa o nič starať. Chcel som si vychutnať, že ma na letisku niekto čaká, že nemusím tŕpnuť, či hotel bude objednaný, či ma neošmekol taxikár a podobne. Dovolenku som si objednával 8 mesiacov vopred, aby som sa dostal presne tam, kde sme si to s priateľkou vysnívali. Obrovská cunami, ktorá zaplavila Thajské pobrežie nám nakoniec zmenila plány a tak 3 mesiace pred našim odchodom meníme cieľ našej cesty z pôvodného romantického ostrova Phi Phi na ostrov Ko Chang.