• Lazio
  Lazio
 • Sicília
  Sicília
 • Lignano
  Lignano

Taliansko

Taliansko je rôznorodá krajina, ktorú sa určite oplatí navštíviť.

Na severe sa nám ponúkajú široké piesčité pláže s pozvoľným vstupom do mora a strediská perfektne vybudované pre rodiny s deťmi. Zhruba v strede Talianska, na pobreží Jadranského mora, sa nachádza najznámejšie prímorské letovisko – Palmová riviéra. Postupne smerom na juh pribúdajú nádherné skalnaté útesy a piesčité pláže s priezračným morom. 

V najspodnejšej časti Talianska nájdeme hornatý kraj Kalábria s nádhernými zátokami a rovnako krásnym a čistým morom. Taliansko končí ostrovom Sicília, ktorý je známy svojím sopečným pohorím.

Pri pobreží Tyrrhenského mora môžeme obdivovať termálne ostrovy Ischia, či Capri, severnejšie zasa čarokrásnu Sardíniu, či malý ostrov Elba. Exkluzívne strediská pre náročných nájdeme v severných častiach Talianska - v Toskánsku a Ligúrii. Medzi ďalšie lákadlá turistov patria veľkolepé Alpy, ktoré Vás očaria v každom ročnom období.

 
   
 • Na kávičku do Kalábrie

  05/2012 

       Tak a je to tu. Konečne prišiel čas pozrieť sa aj na juh Talianska. Bolo to síce len na 2 dni, ale predsa. Veď kto z nás by si neodskočil na kávičku do Kalábrie?

  Veľká vďaka patrí CK FIRO tour, ktorá zorganizovala túto skvelú cestu.

 • Očarujúca Sardínia

  06/2014

  Sardínia, okúzľujúca a očarujúca destinácia, je pre mňa osobne symbolom skutočného raja na zemi. Okrem dokonalých pláží, nádherných morských pobreží či komfortných hotelov, ponúka ostrov Sardínia i možnosť prímorskej vidieckej turistiky.