Španielsko

     Keď som prvý krát navštívil Španielsko, konkrétne Baleárske ostrovy -  Malorka a Ibiza ostal som unesený. Perfektná dovolenková atmosféra, nádherná príroda, ešte krajšie pláže a to stále doma v Európe. V Španielsku je množstvo destinácii kam sa určite oplatí cestovať. Verím, že si určite vyberiete.

 

     Medzi najobľúbenejšie strediská v Španielsku patria Baleárske ostrovy Malorka a Ibiza.

Už menej navštevované, ale o to krajšie sú Menorka a Formentera.

Letecky zo Slovenska sa sem dostanete približne za 2 a pol hodiny. 

V posledných rokoch prejavuje stále viac cestovateľov záujem o Juh Španielska - Andalúziu.

Dĺžka letu je o niečo dlhšia - niečo vyše troch hodín, ale zasa čakajú na Vás nádherné pláže a ustálené teplé počasie ovplyvňované prílevom teplého vzduchu z afrického pobrežia a od severu chránené vysokým pohorím.

 

   
 • Bicyklom okolo Malorky

  05/2015    

     Kolegovia odlietajú z pracovnej cesty domov a ja ostávam sám, na hotely v Santa Ponsa. Balím, raňajkujem a hoci som tak trochu nervózny, víťazí odhodlanosť  vyraziť . Krátko po 9:00, teda  vyrážam na môj okruh bicyklom okolo Malorky.

 • Návrat na Malorku

  05/2015

       Keď som pred pár rokmi po prvý krát navštívil Malorku, do tejto krajiny som sa okamžite zamiloval. Získali si ma nie len prekrásne pláže či nádherné útesy ale i majestátne hory. Po návšteve tohto očarujúceho miesta som si bol celkom istý, že sa sem skôr či neskôr opäť vrátim. 

 • Temperamentná Andalúzia

  05/2015

       Horúce, exotické a temperamentné. To všetko sú prívlastky, ktorými si obľúbené Španielsko, každoročne podmaňuje tisíce dovolenkárov, z najrôznejších kútov sveta. Kým jedných si krajina získala svojou bohatou históriou, iných zlákali nekonečne široké pláže či slnečné lúče, hrejúce takmer po celý rok. O tom, že je Španielsko skutočne nádherným miestom na zemi, sa vďaka svojej práci, presviedčam i na vlastné oči.

   

 • Nezabudnuteľná Malorka

  06/2011

      Po tom ako prišla ponuka na infocestu na Baleáre – kontrétne na  Malorku, neváhala som ani chvíľku. Veľmi som sa tešila, pretože som chcela vidieť túto krajinu. Španielsko a jeho ostrovy ma vždy fascinovali. Je to nádherná krajina plná pamiatok, histórie a hlavne ma nadchýna španielsky jazyk, ale aj ochota, priateľskosť a otvorenosť miestnych ľudí.

   

   

 • Malorka a Ibiza

  05/2011

      Po príchode z Bulharska som sa doma ohrial len zopár dní, trošku sa pripomenul deťom kto som a už sa balím opäť. Tento krát vďaka CK FIRO tour som dostal možnosť spoznať nádhernú časť Španielska - Baleárske ostrovy, konkrétne Malorka a Ibiza. Odlietame z Bratislavy smer Palma de Malorca.