Kam sme cestovali v číslach

12/2011 - Peťo

 

Kam sme cestovali v roku 2011 ?

     Z pohľadu vycestovaných zákazníkov sa už tradične najnavštevovanejšou destináciou stalo Chorvátsko. Krajina, ktorá patrí každoročne medzi najobľúbenejšie destinácie pre jej prekrásne čisté more a hlavne krátku vzdialenosť zo Slovenska. Ďalšou veľmi obľúbenou destináciou je už tradične Taliansko. Opäť relatívne krátka vzdialenosť zo Slovenska a pomerne priaznivé ceny robia z tejto krajiny každoročne veľmi obľúbenú destináciu. Veľmi veľký nárast predaja u nás zaznamenalo Bulharsko, ktoré skončilo na treťom mieste. Pochopiteľne nás na Bulharsku najviac lákajú nízke ceny, skvelé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora a možnosť výberu z viacerých typov dopravy ( lietadlo, autobus, vlastná, vlak ). No a samozrejme Turecko, kam sme cestovali najviackrát hneď po Bulharsku. 

 

 

Za akú krajinu sme zaplatili najviac ?

     Z pohľadu tržieb sme najvyššiu sumu zinkasovali za dovolenku v Turecko. Jednoznačne sa potvrdila kvalita hotelov a stále väčšia obľúbenosť tejto destinácie. Stále viac zákazníkov si vyberá minimálne štvorhviezdičkové hotely so službami all inclusive a samozrejme s leteckou dopravou. Aj napriek stále sa zvyšujúcim cenám tureckých hotelov patrí táto destinácia medzi najobľúbenejšie dovolenkové strediská. Za Tureckom nasledovali : Chorvátsko, Bulharsko, Grécko. Ďalej Egypt, ktorý si aj napriek problémom v arabskom svete udržal svojich zákazníkov, ktorých lákajú cenovo prístupné hotely a prekrásny podmorský svet. Ďalšou veľmi obľúbenou destináciou je Španielsko a hlavne Malorka,  Ibiza, či prekrásna Andalúzia.

 

 

Čo nás čaká v lete 2012 ? 

     Tak toto je veľmi zaujímavá otázka. Sám som zvedavý ako sa vysporiada slovenský dovolenkár s neutíchajúcimi správami o druhej vlne krízy. Osobne si myslím, že každý kto pracuje, potrebuje aj oddych a každý kto už raz okúsil čaro mora, či krásu hôr si čas a prostriedky na dovolenku nájde.

Predpokladá sa opäť obrovský záujem o Turecko, verím, že svojich priaznivcov si nájde aj Španielsko a jeho prekrásne ostrovy Malorka a Ibiza, ktoré som mal možnosť nedávno navštíviť. Verím, že po upokojení situácie v Egypte opäť začneme spoznávať krásy Červeného mora. Samozrejme vzhľadom na skvelé ceny a každoročne sa zlepšujúce služby budeme opäť vo veľkom cestovať aj do Bulharska.

     Zatiaľ čo som mal možnosť vidieť katalógy cestovných kancelárii, tak je pripravených aj zopár zaujímavých noviniek. Konečne sa rozlietava Taliansky ostrov Sardinia na ktorý sa ja osobne veľmi teším, lebo je to prekrásny ostrov, ktorý na slovenskom dovolenkovom trhu chýbal. Veľmi som zvedavý aj na Maroko, o ktoré prejavuje stále viac zákazníkov záujem a predpokladám, že predaj do tejto destinácie by mohol v roku 2012 výrazne rásť.

 

     Prajem Vám veľa šťastia pri výbere Vašej dovolenky. Ak sa budete potrebovať o čomkoľvek poradiť, alebo uistiť, môžete na výber Vašej dovolenky použiť našu web stránku www.acko-travel.sk , na ktorej nájdete ponuku viac ako 70 cestovných kancelárií.