• Hotel Sitia Beach
  Hotel Sitia Beach
 • Mestečko Sitia
  Mestečko Sitia
 • Pamiatka v Sitii
  Pamiatka v Sitii
 • Výhľad z h. Európa Resort
  Výhľad z h. Európa Resort
 • V areáli hotela
  V areáli hotela
 • Útes pod hotelom
  Útes pod hotelom
 • Taverna na pláži
  Taverna na pláži
 • Pláž h. Európa Resort
  Pláž h. Európa Resort
 • Pláž Vai Beach
  Pláž Vai Beach
 • Pohľad na pláž
  Pohľad na pláž
 • Maják v Chanii
  Maják v Chanii

Kréta

09/2012 - Evka

 

     Kto by povedal, že na Kréte bude skvelé počasie aj na konci septembra? Ja som tiež neverila, kým som tam nebola. Čakala ma ďalšia infocesta a jediný strach, ktorý som mala, bolo počasie. Je pravda, že my na takýchto pracovných cestách veľa voľna nemáme, ale predsa poteší, keď nám celý deň svieti slniečko. Moja cesta bola skrátená, ale o to viac stála zato.

 

     Kréta je pomerne veľký ( najväčší z gréckych ostrovov ) ostrov. A keďže sme pozerali hotely aj na východe a aj na západe ostrova, zdolať to za 3 dni, bolo dosť namáhavé. Hneď v prvý deň sme mali 3-hodinový transfer do strediska Sitia na východe ostrova. Ubytovanie sme mali v hoteli Sitia Beach. Hotel je už starší, ale zato pekný a čistý. Strávili sme v ňom len večer a na ďalšie ráno sme pokračovali v spoznávaní nových hotelov. Večer sme si vyrazili do mesta. Toto stredisko dýcha pravou prímorskou atmosférou. Je veľmi pekné, popri promenáde sú všade reštaurácie, bary, taverny a plno obchodov so suvenírmi, no a samozrejme nechýba ani menší prístav, kde kotvia loďky, lode, ale aj menšie jachty. Od hotela je vzdialené asi 3 minútky, čo sa dá zvládnuť aj s malými detičkami.

 

     V tomto článku som nechcela opisovať hotely, ale nedá mi nespomenúť a nepovedať Vám o hoteli Europa Resort. Je v mestečku Panormo, čo je niečo cez hodinku cesty autobusom od krásnej a romantickej Chanie. Očaril ma najmä prostredím, v ktorom sa nachádza. Pod hotelom sú len skaly a menšie útesy, na ktoré naráža more a vytvára príjemnú ,,hudbu´´. Nevýhoda tohto hotela je len to, že nemá vlastnú pláž, ale treba chodiť na pláž cca 900m. Pláž, ktorá ,,patrí´´ hotelu je veľmi pekná. Je v zálive a za chrbtom sa tiahnu hory. Krásny jemný piesok a hlavne bezvetrie. Nad plážou je menšia taverna, kde sa dá bez problémov najesť.

 

     Počas nášho pobytu sme stihli aj dva menšie výletíky. Jeden bol na jednu z najkrajších pláží východného pobrežia Kréty – pláž Vai Baech. Miestni túto pláž nazývajú aj krajina nikoho. Zaujímavosťou je, že na tejto pláži rastú palmy, ktoré sú dovezené z Turecka. V minulosti sa snažili Kréťania priviesť a dopestovať palmy z Turecka, ale na žiadnom mieste sa im nedarilo. Jediné miesto, kde sa palmám darí a krásne rastú je práve táto spomínaná pláž. A ďalšou zaujímavosťou je aj to, že sa na tejto pláži natáčala známa reklama na kokosovú tyčinku Bounty. Tým druhým výletom bol výlet do romantického mestečka Chania. V mestečku sa kúsok od brehu týčil maják. Popri promenáde zasa staré hradby. Naozaj veľmi pekné pre príjemnú letnú prechádzku.

 

     Myslím si, že všetci, ktorí už boli na Kréte, vedia o čom tá pravá Kréta je. A s radosťou sa znova vrátia. Tí, ktorí ste tam ešte neboli, neváhajte a spoznajte krásny ostrov, ktorý má v sebe ukryté čarovné mýty, romantickosť v každom meste, piesočnaté pláže, olivovníky a mnohé zálivy s krásnym čistým morom. Toto je len časť z toho, čo na Kréte naozaj môžete vidieť. Kréta ponúka mnoho výletov na jej spoznanie, či si už zvolíte organizovaný zájazd cez CK alebo sa vyberiete sami. Tak čo? Išli by ste?

 

 

Odporúčané stránky : 

Last minute na e-mail 

Grécko - Kréta: fotogaléria na facebooku