• Oludeniz
  Oludeniz
 • Vláčik v hoteli Lykia
  Vláčik v hoteli Lykia
 • hotel Lykia World
  hotel Lykia World
 • hotel Lykia World
  hotel Lykia World
 • Pamukkale
  Pamukkale
 • Pamukkale
  Pamukkale
 • areál hotelov Alba
  areál hotelov Alba
 • hotel Sentido Gold Island
  hotel Sentido Gold Island
 • hotel Sentido Gold Island
  hotel Sentido Gold Island
 • Večera na diskotéke
  Večera na diskotéke
 • Jaskyňa milencov
  Jaskyňa milencov

Čo ma zaujalo v Turecku

03/2011 - Evka 

 

     Tak a mám za sebou ďalšiu infocestu. Už je to 4. pracovná cesta, kde sa pre Vás snažíme získať nové informácie o hoteloch. Tentokrát som bola v Turecku. Keďže mnohé cestovné kancelárie majú tento rok v ponuke Egejskú riviéru ako novinku, lákalo ma navštíviť túto oblasť. Veľmi som sa tam tešila, pretože som v Turecku vôbec nebola a čakala som na deň, kedy už budem letieť.  A po návrate Vám poviem, že ma táto oblasť priam až nadchla. More je neuveriteľne krásne, nádherná priezračná voda a v pozadí kulisa Lýkijských hôr. Čo viac si priať na dovolenke? A čo Vám odporučiť viac? Egejskú, či Tureckú riviéru? 

 

Egejská riviéra

    Po ceste z letiska do tejto oblasti Vás asi ako prvé zaujme príroda. Všade navôkol píniové lesy, hory, ticho a tyrkysové more. Hovorím o strediskách Oludeniz a Fetiye. Oblasti veľmi vhodné pre romantikov, ale taktiež aj pre rodiny s deťmi. Tieto dve strediská priam až lákajú turistov na vychutnanie si dovolenky v hoteli, ale aj mimo neho. Krásna 750m pláž je síce piesočnatá, ale premiešaná s jemnými kamienkami. Z tejto pláže sa dá popri mori alebo menej frekventovanou cestou prejsť až k najznámejšej a najkrajšej pláži tejto oblasti – Modrá lagúna. Vstup na túto pláž je spoplatnená ( 3-5,-€ / dospelý / hodina, deti do 15 rokov majú zľavu a taktiež aj študenti ). 

 

Turecká riviéra   
     Turecká riviéra láka návštevníkov najmä krásnymi dlhými a širokými plážami s pozvoľným vstupom do mora. Tak ako všade v Turecku aj tu sme videli kvalitné hotely a hotelové rezorty, diskotéky, bary, ale aj strediská s možnosťami nákupov. A to nehovorím len o suveníroch.:) 
Z Tureckej riviéry ma najviac zaujala pláž v stredisku Side – Colakli. A to najmä vďaka nádhernej pláži s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. 
 
Pamukkale
     Je to autobusový výlet, ktorý sa organizuje do vnútrozemia. Pamukkale sú vápencové terasy. V ich blízkosti leží starobylé mesto Hierapolis. Toto miesto je jedno z najnavštevovanejších a najfotografovanejším miestom v Turecku. Pri tomto výlete sme mali možnosť sa aj okúpať v Kleopatriných kúpeľoch. Ich vstup  je spoplatnený, a to 13€ / osoba. V cene už máte skrinku, kde si môžete nechať Vaše veci. My sme využili kúpanie aj v Kleopatriných kúpeľoch, ale aj kúpanie  v travertínových terasách. 
 
Výlet loďou
     Výlet loďou sa začína plavbou z Keykubatovej pláže, popri jaskyniach až na Kleopatrinu pláž. Plavba vedie popri jaskyni milencov. Podľa povesti sa traduje, že v tejto jaskyni sa tajne stretávali milenci. Bol to turecký muž a turecká žena, ktorým nebola dopriata láska. Ich láska sa však skončila smrťou v tejto jaskyni.  Počas programu sme niektorí z nás využili možnosť kúpať sa na šírom mori a tiež aj kŕmiť ryby. Program je obohatený o skok z lode tureckého muža, tzv. Spagheti Rambo, ktorý prepláva až k jaskyni a z nej skočí z výšky asi 30-tich metrov priamo do mora. 
 
    
     Ak hľadáte dovolenku s vhodným areálom pre deti, tak Vám môžem odporučiť hotel Lykia World Village, ktorý nájdete v stredisku Oludeniz. Je to raj pre deti. Neskutočný areál, kde majú deti možnosť sa vyblázniť od rána do večera. Pre deti je k dispozícii vodný park s mnohými bazénmi a tobogánmi, ďalej sme v areáli videli samostatnú detskú pláž, detské športové aktivity a animácie a dokonca kuchynku s vybavením na prípravu detskej stravy. 
Hotel vhodný pre rodiny s deťmi je taktiež aj hotel Alba Resort. Má dlhú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodnú pre deti. Počas prehliadky hotela sme si prezreli aj areál, v ktorom sme si fotili menšiu ZOO, kde sa chovajú rôzne druhy zvierat. Videli sme tam napríklad zajace, pávy, sliepky, pelikány a iné druhy zvierat. 
Pokiaľ by ste tento rok chceli stráviť dovolenku v nejakom zaujímavom hotely, nedá mi nespomenúť hotel Sentido Gold Island. Zaujímavý je v tom, že je architektonicky inak riešený ako akýkoľvek iný hotel. Je postavený tak, že v ňom nenájdete žiadny pravý uhol. Hotel je v tvare oválu. Dozvedeli sme sa informáciu o tom, že tento hotel dizajnovo riešili len samotný majitelia hotela.
 
 
 
  

Odporúčané stránky : 

Dovolenkové destinácie Turecko

Dovolenka Turecko

Last minute Turecko

Last minute na e-mail