Blogy - rok 2015

05/2015 - Bicyklom okolo Malorky 

      Kolegovia odlietajú z pracovnej cesty domov a ja ostávam sám, na hotely v Santa Ponsa. Balím, raňajkujem a hoci som tak trochu nervózny, víťazí odhodlanosť  vyraziť . Krátko po 9:00, teda  vyrážam na môj okruh bicyklom okolo Malorky.


 

 

05/2015 - Okúzľujúce Turecko 

     Atmosféru exotického, horúceho Turecka cítiť už na samotnom Viedenskom letisku. Čím viac sa približujeme priamo k odletovej bráne smerujúcej do tureckej Antálye, tým väčšmi sa osadenstvo cestujúcich prerieďuje. Prevládajú výrazní moslimský muži, v ich pozadí možno badať viac či menej zahalené partnerky, manželky. Ako útla žena zo svetlými vlasmi a jemnými rysmi tváre, sa pohľadom moslimských mužov vyhýbam iba ťažko. Predsa len som odlišná a celkom iná ako ich tmavovlasé partnerky s nezameniteľnými, exotickými črtami.

 

 

05/2015 - Temperamentné Španielsko 

     Horúce, exotické a temperamentné. To všetko sú prívlastky, ktorými si obľúbené Španielsko, každoročne podmaňuje tisíce dovolenkárov, z najrôznejších kútov sveta. Kým jedných si krajina získala svojou bohatou históriou, iných zlákali nekonečne široké pláže či slnečné lúče, hrejúce takmer po celý rok. O tom, že je Španielsko skutočne nádherným miestom na zemi, sa vďaka svojej práci, presviedčam i na vlastné oči.

 

 

05/2015 - Návrat na Malorku 

      Keď som pred pár rokmi po prvý krát navštívil Malorku, do tejto krajiny som sa okamžite zamiloval. Získali si ma nie len prekrásne pláže či nádherné útesy ale i majestátne hory. Po návšteve tohto očarujúceho miesta som si bol celkom istý, že sa sem skôr či neskôr opäť vrátim.