Blogy - rok 2012

10/2012 - Severný Cyprus

          Po troch skvelých dňoch strávených na Tureckej riviére s CK Hechter, prilietame na Cyprus. Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti, Severný Cyprus – turecká časť a Južný Cyprus – grécka časť. Násilie medzi dvoma krajinami už dávno utíchlo a tak sa tu opäť na plno rozvíja turizmus. 

A čo tento čarokrásny ostrov ponúka?

 

 

10/2012 - Späť v Turecku

     Po troch rokoch sa opäť vraciam do Turecka. Tento krát som sa zviezol s cestovnou kanceláriou Hechter. S touto veselou partiou cestujem po prvý krát a tak som plný očakávania.

 

 

09/2012 - Grécko: Kréta

          Kto by povedal, že na Kréte bude skvelé počasie aj na konci septembra? Ja som tiež neverila, kým som tam nebola. Čakala ma ďalšia infocesta a jediný strach, ktorý som mala, bolo počasie. Je pravda, že my teda veľa voľna nemáme, ale predsa poteší, keď nám celý deň svieti slniečko. Moja cesta bola skrátená, ale o to viac stála zato.

 

 

08/2012 - Jazykové pobyty

     V spolupráci s firmou prima-pobyty Vám v tejto časti blogu budeme prinášať zopár postrehov a zaujímavostí z jazykových pobytov absolvovaných v zahraničí.

 

 

05/2012 - Na kávičku do Kalábrie

     Tak a je to tu. Konečne prišiel čas pozrieť sa aj na juh Talianska. Bolo to síce len na 2 dni, ale predsa. Veď kto z nás by si neodskočil na kávičku do Kalábrie?

 

 

03/2012 - Dovolenka nie je len pre bohatých

 

      Tak sme sa v prieskume Eurobarometer dočítali, že zo Slovákov, ktorí nepôjdu tento rok na dovolenku až 51% uvádza dôvod nedostatok financii. Všimol som si ako sa toho chytili médiá a opäť sa tu informuje tragicky a negatívne.  Napr. až 1/5 Slovákov na dovolenku nemá peniaze. No uznajte, nie je krajší nadpis „ Až 4/5 Slovákov sa chystá na dovolenku? “

   Na facebooku TV Markíza som sa začítal do príspevkov diskutujúcich k tejto téme a to ma inšpirovalo k napísaniu tohto článku.

 

 

03/2012 - Aktuality z cestovania

     Pre obohatenie našej stránky sme pre Vás pripravili výber aktualít z cestovného ruchu. Krátke správy zo Slovenska, či zo zahraničia si prečítate v časti aktuality z cestovania.

 

 

03/2012 - Kam na Veľkú noc

     Ako každý rok, blížia sa jedny z najväčších sviatkov v roku, snáď hneď po Vianociach. Pre tých z Vás, čo radi trávia predĺžený víkend mimo domova, prinášame zopár tipov ako na to.